Dioptrické brýle, zatemňující brýle a nebo brýle bez skel?

Dioptrické brýle, zatemňující brýle a nebo brýle bez skel?

Tento článek věnujeme slunečním dioptrickým brýlím. Dioptrické sluneční brýle jsou totiž trend, který pomáhá všem těm, kteří mají jakoukoliv vadu zraku – ať už půl dioptrie a nebo více dioptrií. Asi to zná každý, kdo nosí dioptrické brýle a má dilema, jestli si v létě vzít dioptrické brýle a mžourat oči ve snaze vyhnout se slunečním paprskům a nebo si naopak vzít sluneční brýle a jít ven s tím, že možná neuvidíte do dálky. 

Další problem nastává ve chvíli, kdy musíte nosit dioptrické brýle a zároveň chcete řídit auto. Pokud máte totiž v řidičském průkazu uvedeno, že musíte mít dioptrické brýle, tak si sluneční brýle můžete maximálně nasadit na ty dioptrické. A věřte, že to mnoho lidí opravdu dělá. 

Dioptrické sluneční brýle mohou být i veselé! Jaké si vyberete?

Podle průzkumů společnosti Essilor nemá 50% nositelů brýlí žádné dioptrické sluneční brýle. A 70% dětí sluneční brýle vůbec nenosí. Přitom se dají koupit úžasná sluneční dioptrická skla v nejrůznějších odstínech. Dokonce můžete mít brýle, resp. skla vyrobená přímo na míru vašim potřebám, parametrům vašeho obličeje a s designem šitým doslova na míru.

Těšili jste se celou zimu na sluníčko? A teď, když už konečně venku panují letní teploty, tak celí natěšení trávíte celé hodiny venku u vody? Je to skvělé ale nezapomeňte chránit před sluncem své oči. Dlouhodobým pobytem na slunci bez vhodné ochrany očí vám může UV-A a UV-B záření způsobit jejich předčasné stárnutí a vznik chorob ohrožujících váš zrak, například šedý zákal. To už tak krásné není. Sluneční paprsky také způsobují předčasný vznik vrásek kolem očí a přispívají ke kožním chorobám. To lze samozřejmě částečně omezit správnou volbou opalovacích krémů. Ty ale nechrání samotné oči. Ideální se tedy jeví dobře zvolené sluneční brýle.

Pouze zatmavení brýlových skel vám ale ochranu očí před škodlivým UV zářením nezajistí. Nechrání vás totiž barva na sklech, ale jejich materiál a povrchová úprava. Sluneční ochranu vám dokonce poskytnou i čirá dioptrická skla Crizal! Důležitý je E-SPF faktor čoček brýlí. Čím vyšší je hodnota faktoru E-SPF, tím kvalitnější ochranu očí brýle nabízejí. Hodnota 25 tak udává, že jsou vaše oči chráněny 25x lépe, než kdybyste žádné sluneční brýle neměli.

Polarizační brýlové čočky Xperience

Pro řidiče i rybáře jsou skvělou volbou polarizační brýlová skla Xperience, která odstraňují odlesky a poskytují tak maximální zrakové pohodlí. Zlepšují kontrastní vidění až o 75% a za volantem získáte kratší reakční čas. Při rychlosti 80 km / h zastavíte o 7 metrů dříve. Nyní se navíc dají brýlová skla koupit také v úplně nových odstínech herbal a jantar.

Tónovaná brýlové čočky ESSICOLOR

Milujete barvy a přejete si dívat se na svět například růžově? Pak jsou právě pro vás jako stvořené tónované brýlové čočky ESSICOLOR. Vyberte si ze široké škály barev! Při výrobě těchto čoček využívá společnost Essilor ty nejnovější technologické poznatky, díky čemuž si můžete být jistí, že si pořizujete špičkové sluneční brýle.

Zrcadlové brýlové čočky e-mirror

Zrcadlovky jsou stále v módě! Zrcadlové brýlové čočky e-mirror představují vysoce kvalitní zrcadlovou úpravu v 14 stylových barvách. Díky povrchové úpravě Crizal SUN UV se můžete spolehnout na odolnost vůči všem nepřátelům jasného vidění. Nově se dají koupit v růžové, stříbrné a novém odstínu modré.

Zatmavující skla Crizal s Transitions

V interiéru a v noci čiré, venku na slunečních paprscích tmavé. Taková jsou samozatmavující skla Crizal s Transitions, které vám zaručují tu nejlepší ochranu před odlesky, otisky, poškrábáním, prachem, kapkami vody, UV zářením a před modrofialovým světlem, které vyzařují digitální obrazovky.

Brýlové čočky Crizal s Transitions využívají revoluční technologii Eye Protect System™, která posouvá možnosti ochrany zraku na novou úroveň. Crizal s Transitions tak blokují v čirém stavu až 20% škodlivého modrofialového světla a v zatmavení dokonce 85%. Dále blokují 100% UVA a UVB záření a chrání váš zrak před odraženými paprsky od zadní plochy brýlové čočky.

Variantou na časté přecházení z místnosti ven na sluníčko je Transitions Signature. Vybrat si můžete zatmavení v barvách hnědá, šedá, grafitově zelená, jantar, safír, ametyst nebo smaragd. V interiéru a v noci jsou zcela čiré a můžete se spolehnout na rychlé odbarvení skel.

Pro řidiče jsou ideální skla Transitions XTRActive, které se aktivují i ​​za čelním sklem automobilu. Venku jsou mimořádně zatmavená. Na výběr jsou barevné varianty hnědá, šedá a grafitově zelená. Nutnot dodat, že zatmavující brýle jsou u řidičů v poslední době velmi oblíbené a mnozí si řízení bez nich již nedovedou ani představit.

Loňskou novinkou jsou skla Transitions XTRActive Flash to Mirror. Tato skla byla obohacena technologií Transitions o trendy zrcadlové odstíny. V čirém stavu má čočka mírně zrcadlový nádech. Na slunci se skla zabarvují a plně vynikne zrcadlový efekt. Koupit se dají v 6 zrcadlových odstínech: oranžová, bronzová, zelená, modrá, fialová.

Samozatmavující brýle, resp. zatmavující skla, Crizal s Transitions můžete mít ve všech designech, materiálech a dioptriích. Mohou tak být jako jednoohniskové či bifokální skla, ale také progresivní – multifokální skla Varilux. Nově se dají koupit také moderní odstíny herbal a hnědá. Najděte svůj styl!

Čiré brýle a manga styl 

Japonské slovo manga bychom mohli přeložit jako komiks. Evropané ho ale chápou v širším pojetí, a tedy jako japonský styl kresby, v němž vynikají postavičky s velkýma očima. A toto nás bude v souvislosti s brýlemi zajímat.

Byli to totiž právě Japonci, kdo spustil před pár lety hysterii kolem nadrozměrných brýlí s čirými skly. A co takhle zapomenout na skla úplně?

„Imidžovky“, které zvýrazní osobní šarm

Novodobý boom kolem čirých brýlí začal v roce 2010, ale určitě nešlo o nic převratného. Tento typ byl totiž moderní již v 50. letech, kdy ho navrhl pro značku Ray Ban americký designér Raymond Stegeman. Přestože mělo jít původně o model pro piloty, zamilovali si ho i hipsteři, a tedy členové jisté skupiny (subkultury), která se obléká a chová alternativně – v poslední době však spíše převládá názor, že hipsterem je každý druhý a alternativní je spíš klasický styl života. Většinou jde o lidi mezi dvacátým a třicátým rokem života, jejichž cílem je dělat věci jinak než je normální a běžné, čímž se snaží na sebe upoutat pozornost. Takový jedinci byli mezi námi vždy a také v současnosti se o nich hodně mluví. A díky nim opět ožívají i čiré brýle. Kromě hipsterů si je oblíbili i ti, kteří preferují „geek“ a „nerd“styl života, případně rádoby intelektuálové, kteří sice dioptrie nepotřebují ale představa intelektuálního vzhledu je láká a možná i vzrušuje. Jsou také výborným doplňkem k jakémukoliv outfitu. Dnes však nejde jen o standardní brýle bez skel,protože manga styl je posunul na zcela novou úroveň. 

Brýle nemusí pouze chránit

I vám se zdá absurdní, že jsme se kdysi za brýle styděli? Nemluvě pouze o těch dioptrických, protože i sluneční brýle si prošli svým „šok“ vývojem. Jak je vidět, nyní po brýlích saháme i tehdy, když je ve skutečnosti ani nepotřebujeme. Stali se podobným doplňkem jako náramek nebo náhrdelník. Čiré brýle vznikly v podstatě jako reakce na bezchybně koordinovaný módní styl, do kterého měli vnést jakési zvláštní kouzlo. Velké rámy mají přidanou hodnotu, a tudíž zmenšují obličej a omlazují svého nositele. A o to přece jde, ne? V případě, že vám tento styl přiroste k srdci, měli byste vědět, že jeho součástí jsou i velké řasy a komplikovaný oční make-up. Mnozí přistoupili k tomu, že úplně zapomněli na skla a nosí pouze bombastické rámy. Manga a anime vdechli brýlím charakter individuality, což je drží nesmrtelně populárními mezi veřejností.

Zapomeňte na skla

Jakoby toho nebylo dost, nejdříve to byly čiré brýle s poutavými obroučkami, pak gigantické obroučky s přehlednými skly a nakonec jsou to pouze obroučky. Člověk je tvor věčně nespokojený, a proto stále posouvá své hranice. Čeho se nabaží, tak to potřebuje rozvinout dál. Toto platí také o brýlích. Pokud si dáte na oči tučné a obrovské rámy, budete absolutně TOP. Jde o něco mezi Woody Allenem a karnevaly v mateřských školách. Brýle jako moderní doplněk nemají falešné skla, oni nemají žádné skla! Tento asijský trend dokonce způsobil takový šílenství, že lidé (zejména dámy) se těší, když jim lékař předepíše nošení dioptrických brýlí. Určitě se vyplatí zmínit i to, že při brýlích bez skel nehrozí jejich rozbití, ba i fotografie vypadají lépe, protože se světlo od skel nijak neodráží.

Dali byste manga stylu šanci? Nebo je to až příliš vstřelené? Inu, žijeme šílenou dobu, a proto občas nezaškodí dát zelenou nespoutanosti. 

Give a Comment