Jaké jsou nejoblíbenější sluneční brýle?

Jaké jsou nejoblíbenější sluneční brýle?

Sluneční brýle symbolizují neodmyslitelný módní doplněk prakticky pro všechna roční období. Nejen, že hezky vypadá, ale zároveň nás dokáže ochránit před škodlivým UV zářením. Víte, jaké jsou ty vůbec nejoblíbenější sluneční brýle? Jak vznikaly a proč se těší takové oblibě? To všechno vám prozradíme v tomto článku. 

Proč nosit sluneční brýle? 

Důvodů, proč nosit sluneční brýle, je skutečně mnoho. Tím nejdůležitějším je přitom skutečnost, že vás ochrání před škodlivým UV zářením. Dále vám také poskytnou určitou ochranu před prachem a dalšími nečistotami, které by se mohly dostat do vašich očí a poškodit je. Díky slunečním brýlím se budete méně mračit, čímž zabráníte nadměrnému vzniku vrásek kolem očních víček. 

Výběr slunečních brýlí se přitom vyplatí nepodcenit. V úvahu berte například zabarvení jednotlivých skel – některé jsou určené spíše pro zimní měsíce, jiné naopak pro letní období. Aby vám sluneční brýle slušely a vy jste se v nich cítili komfortně, zvažte také jejich velikost a tvar. Každému obličeji sluší trochu jiné brýle. Základní pravidlo říká, že byste si měli vybírat vždy zcela opačný tvar brýlí, než jaký je tvar vašeho obličeje. 

Sluneční brýle Ray-Ban

Ray-Ban symbolizuje amerického výrobce dioptrických a slunečních brýlí, které se těší obrovské oblibě. Původním záměrem této úspěšné značky bylo vyrobit funkční brýle pro americké letce. Vzhledem k tomu, že se však brýle objevily v mnohých hollywoodských filmech, postupně se jejich popularita rozšířila do celého světa a dnes je na ulicích vídáme zcela běžně. 

Vznik značky Ray-Ban se datuje až do roku 1937. K založení došlo ve Spojených státech amerických, přičemž za vznikem stála společnost Bausch&Lomb. O pravděpodobně největší rozšíření popularity brýlí Ray-Ban se postaral snímek Top Gun. Společnost zažívala světlejší i temnější chvíle a od roku 1999 značku vlastní italská firma Luxottica. 

Brýle Ray-Ban si na sebe vzalo mnoho významných osobností, a to například John Lennon, Michael Jackson nebo Tom Cruise. 

Značka necílí na vyloženě movitou klientelu. Její brýle jsou totiž cenově dostupné prakticky pro všechny, kteří touží po módním, ležérním a zároveň funkčním módním doplňku. Na své si přitom přijdou muži i ženy. 

Sluneční brýle Relax

Značka relax navrhuje dámské sluneční brýle i pánské sluneční brýle. V nabídce najdete jak sportovnější modely, tak i módní kousky pro běžné denní nošení. Jedná se přitom o ryze českou značku, která na trhu působí již od roku 1996. Kromě brýlí se zaměřuje i na další doplňky v podobě čepic, šál nebo třeba lyžařských a cyklistických helem. 

Sluneční brýle Polaroid

Sluneční brýle s polarizačním filtrem dokáží ochránit váš zrak před škodlivým UV zářením. Zároveň se oči nemusí tak namáhat, což vede k jejich nižší únavě. Preventivně působí proti předčasnému šedému zákalu a oceníte je jak v běžných dnech, tak i při řízení, rybaření, nebo třeba sportovních aktivitách.

Oblíbenou značkou na poli polarizačních brýlí je jednoznačně Polaroid. Značka byla založena v roce 1931. Velkého úspěchu se dočkala v roce 1939, kdy na světové výstavě v New Yorku představila takzvané Polaroid 3D brýle, které jsou nutností pro sledování 3D filmů. Při této příležitosti rovněž uvedla technologii, kterou pro výrobu polarizačních brýlí používá. 

Sluneční brýle Oakley

Pokud hledáte sluneční brýle, které využijete při vašich oblíbených sportovních aktivitách, symbolizují skvělou volbu sluneční brýle Oakley. Za vznikem této značky stojí Jim Jannard, který je právem považovaný za jednoho z nejkreativnějších návrhářů na celém světě. Úplně první produkt společnosti Oakley měl podobu držadel na řídítka pro motocyklisty. Byly ergonomicky tvarované a perfektně přizpůsobené tvaru rukou motocyklisty.

Záhy Oakley představila motocyklistické a lyžařské brýle, u kterých pracovala s inovativním nastavením skel a precizním válcovým tvarem. V roce 1984 začali brýle Oakley používat amatérští i profesionální sportovci po celém světě. Oakley pracuje s nejmodernějšími technologiemi, díky kterým jsou sluneční brýle této značky opravdu kvalitní. Materiál je imunní vůči slunečnímu záření, je odolný a slibuje dlouhou životnost. Není proto divu, že se brýle těší takové oblibě u běžců, cyklistů a mnoha dalších sportovců. 

Give a Comment